Sosyal Medya Açısından Yükselen Trendler

Sosyal Medya Açısından Yükselen Trendler

Sosyal Medya Açısından Yükselen Trendler


   Sosyal Medya Açısından Yükselen Trendler

            Sosyal medyada başarılı olmanın en önemli kuralı etkileyici içerikler bulmaktır. Yüksel kuralıyla iyi bir içeriğe sahip olan insanlar her zaman daha ön planda ve aktif çalışmalar içerisinde bulunmaktadır. Bugünün doymuş pazarlama görüntüsünde bile bu gerçek devam etmektedir.

 Instagram Hikayeleri Önümüzdeki Trendleri   Yönlendirecek

            Instagram hikayeleri oldukça öneml ve yerini korumaya devam etmektedir. Instagram hikayelerinin günlük izleyici sayısı SnapChat' in günlük izleyici sayısını geçmiştir ve bu gelişme Instagram' ın hikaye özelliğini çıkarmasından bir yıl sonra olmuştur. Gelişmeye de devam etmektedir. En büyük özelliklerinden biri de on bin takipçiden fazla takipçiler olan kullanıcıların hikayelerine link ekleme özelliğidir.

    Canlı Yayın

            Canlı yayınlar şimdilerde daha sık görülmektedir. Tekrarlanma sıklığı bu teknolojinin işe yaramasından dolayı artacaktır. Ama esas olan teknolojik gelişmelerdir. Her geçen yıl insanlar daha iyi telefonlar almaktadır ve bu durumda bazı trend uygulamaları daha iyi kullanabilmektedirler. Akıllı telefonlar eski kullanılan telefonlara göre çok daha iyi bir haldedir. Veri hızı daha yüksek ve gelecek yıllarda 5G teknolojisinin standartlaşmasıyla daha büyük bir yükseliş yapması beklenmektedir.  Daha iyi video işlemleriyle tüm cihazlar daha fazla kanalda aynı anda yayın yapabilme özelliğine sahip olacaklardır. 

   Mesajlaşma, Şirketler Tarafından Kullanılacak

            Dünya üzerindeki tek mesajlaşma servisinin WhatSApp olduğunu düşünmemeliyiz. Çinli WeChat yakında 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmak üzere. Mesajlaşma uygulamaları sağladıkları çeşitli özellikleriyle sosyal medyaya, direkt mesajlaşmaya, satın alım ve e-ticarete başlayacaktır. Yapay zeka ve chatbot teknolojileri anlık mesajlaşma servislerinin içine girerek müşteri ilişkilerini yönetecek ve ödeme sistemleri alanında önemli fırsatlar sunacaktır. Diğer yandan da bu tür servisler sosyal olarak geliştirirken yakın zamanda da markalar tarafından iç iletişim ve iş yönetimi halini alacaklardır.

Sosyal Platformlar Daha Fazla İçerik Denetimi Yapacak

            Geçen sene sosyal medya ve teknoloji şirketleri içerik denetimi hususunda daha aktif çalışmaktadır. Sosyal ağların bu konuda daha etkli ve uzun soluklu olarak yeniden değerlendirilmesi ve proaktif bir yaklaşım biçimiyle hareket etmesi beklenmektedir. Bu süreçte daha fazla ve etkili önlemler alınarak, sosyal ağdaki deneyimin daha olumlu bir hale gelmesi hedef alınmıştır.